Zabawa i Czas Wolny

Rodzinne zdjęcia na sznurku na ścianie – jak je powiesić, jak ozdobić zdjęcia na sznurku?

rodzinne-zdjecia-na-sznurku-na-scianie-jak-je-powiesic-jak-ozdobic-zdjecia-na-sznurku

Ostatnim etapem wykańczania mieszkania jest bardzo często ozdabiane ścian. Niektórzy wybierają do tego obrazy w ulubionym stylu, inni decydują się na plakaty lub fototapety, a jeszcze inni prywatne zdjęcia. Przystrojone w ten sposób ściany tworzą oryginalny klimat w pomieszczeniach, czynią je bardziej przytulnymi i osobistymi. Pomysłów na ciekawe przystrojenie wnętrza zdjęciami jest wiele, a my opiszemy kilka z nich.

Sposoby wieszania zdjęć na ścianach bez wiercenia

Najbardziej klasycznym sposobem zamieszczania zdjęć na ścianach w domu jest wieszanie ich w ramkach. Ten sposób nigdy nie wyjdzie z mody, zmienia się jedynie podejście do kolorów, kształtów i rozmieszczenia ramek. Wiele osób obawia się jednak, że zawieszenie ramek na ścianach będzie wiązać się z wierceniem dziur. Na szczęście dostępne są różne akcesoria, które pozwalają nam tego uniknąć.

Wśród innowacyjnych systemów mocowań warto wymienić rzepy i taśmy, masy mocujące, haczyki samoprzylepne oraz gwoździe z regulacją wysokości. Wybór odpowiedniej metody powinien być podyktowany wielkością oraz ciężarem ozdób, które mają zawisnąć na ścianie, a także wybraną przez nas estetyką. Wśród aktualnie dostępnych systemów mocowań niewymagających wiercenia w ścianie, najmocniejsze utrzymują wagę do 7 kg. Trzeba pamiętać także o tym, że nie każda powierzchnia jest odpowiednia do zastosowania wszystkich sposobów mocowań.

pokrewne:  Jak powiesić zdjęcia w pokoju dziecka bez ramek? Fotoobraz na płótnie, zdjęcia na sznurku na ścianie, co jeszcze?

Zdjęcia na sznurku na ścianie – jak to zrobić?

Bardzo popularnym sposobem ozdabiania ścian w mieszkaniach są fotografie wieszane na sznurku lub girlandy ze zdjęciami. Ta druga opcja ma dodatkową zaletę, a mianowicie na tego typu girlandzie zmieści się znacznie więcej fotografii niż w przypadku, gdyby każda z nich była włożona w osobną ramkę. Sznurek można zamocować np. wiążąc go pomiędzy znajdującymi się na ścianie półkami. Można go też przykleić lub zawiesić na samoprzylepnych haczykach. Zdjęcia można przymocować do sznurka, używając ozdobnych klamerek.

Tego typu ozdoba daje nam bardzo dużo możliwości. Bez trudu można wymieniać zdjęcia, jeśli któreś nam się znudzą. Bardzo szybko można też zdjąć sznurki lub girlandę ze ściany, bez obawy, że za nimi pozostaną widoczne ślady, jak za zdjęciami lub obrazami oprawionymi w ramy, które wiszą na ścianie długi czas. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie tego typu galerii zdjęć przy pomocy lampek ledowych. Zamiast zwykłego sznurka wystarczy użyć lampek i pomiędzy pojedynczymi ledami zawiesić wybrane fotografie. Trzeba przy tym pamiętać, aby wybrać miejsce na taką galerię, w którym jest łatwy dostęp do gniazdka elektrycznego.

pokrewne:  Jak wieszać ramki na zdjęcia aby powstała ścienna galeria?

Galeria zdjęć na ścianie – najmodniejsze pomysły

Oprócz wieszania zdjęć na sznurku jest jeszcze sporo innych sposobów, które są współcześnie bardzo chętnie wykorzystywane. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać oraz w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie. Ciekawym pomysłem jest wieszanie ozdób, takich jak zdjęcia czy plakaty na specjalnej dwustronnej taśmie, bezpośrednio do ściany. Można również użyć kolorowych taśm klejących, które dodatkowo urozmaicą domową galerię. Inną opcją jest ustawienie zdjęć w ramach na półce. Niezależnie od sposobu mocowania, warto najpierw zaplanować rozmieszczenie poszczególnych fotografii przed zamieszczeniem ich na ścianie.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Natala
    17 marca 2022 at 11:57 am

    Super pomysł! Bardzo rustykalny albo nawet boho:). Jedyną przeszkodą są podmuchy wiatru, które mogą uszkodzić szybki.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*