Zabawa i Czas Wolny

Pierwsza hulajnoga malucha. Jak nauczyć dziecko jeździć na hulajnodze?

pierwsza-hulajnoga-malucha-jak-nauczyc-dziecko-jezdzic-na-hulajnodze

Wybierasz się na spacer ze swoim maluszkiem i chcesz, aby był to czas spędzony jak najbardziej aktywnie? Jazda na hulajnodze stanowi znakomity sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Jaka hulajnoga będzie właściwa dla maluszka? Podpowiemy Ci, jak nauczyć dziecko jeździć na hulajnodze.

Kiedy zacząć naukę jazdy na hulajnodze dla dzieci?

Jeśli dziecko już dobrze opanowało zdolność poruszania się na własnych nogach, możesz zacząć uczyć je jazdy na hulajnodze. Najczęściej maluch jest przygotowany do nabywania tej umiejętności około 2 roku życia. Warto jednak rozważyć zakup odpowiedniego sprzętu dla takiego brzdąca, który pozwoli mu szybko opanować jazdę i będzie wspomagał prawidłowy rozwój dziecka.

Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla malucha?

Wybierając pierwszą hulajnogę dziecięcą, warto zdecydować się na sprzęt z trzema kołami. W sklepach dostępne są modele posiadające dwa koła z przodu i jedno z tyłu, a także takie z jednym kołem z przodu i dwoma z tyłu. Hulajnoga dziecięca trójkołowa zapewnia lepszą stabilizację. Przy nauce utrzymania równowagi jest bezpieczniejsza, a poruszanie się na niej łatwiejsze do opanowania przez małe dzieci. Istotną kwestię stanowi również to, aby pierwsza hulajnoga dla maluszka była wyposażona w duże, gumowe koła, które zamortyzują nierówności podłoża.

Jak nauczyć dziecko jeździć na hulajnodze?

Pamiętaj o odpowiednich akcesoriach do nauki jazdy na hulajnodze. Załóż swojej pociesze kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie, by zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo podczas nauki.

Jazda na hulajnodze nie jest skomplikowana i mniej wymagająca niż opanowanie jazdy na rowerze. Na początku, by zachęcić dziecko do odpychania się, możesz załapać za kierownicę i ciągną malucha za sobą. Inną opcją jest pokazanie dziecku, jak ma stawiać nogę, aby wprawić pojazd w ruch. Maluchy dosyć szybko zaczynają rozumieć, o co chodzi w jeździe na hulajnodze i sprawnie nabywają tę umiejętność.

Jakie zalety ma nauka jazdy na hulajnodze?

Zanim popularność zyskały hulajnogi elektryczne dla dzieci, w parkach można było zobaczyć wiele maluchów poruszających się na tych tradycyjnych. Nauka jazdy na hulajnodze ma wiele zalet. Przede wszystkim dziecko ćwiczy w ten sposób zmysł równowagi, co przygotowuje je do nabywania w późniejszym czasie kolejnych umiejętności, np. jazdy na rowerze. Poruszanie się na hulajnodze dziecięcej kształtuje u najmłodszych zdolność oceny odległości i omijania pojawiających się na drodze przeszkód. Pozwala również rozwijać dziecku zdolność kontroli nad własnym ciałem.

Być może Twoje dziecko tak pokocha jazdę na hulajnodze, że w przyszłości poprosi Cię o hulajnogę wyczynową, aby ćwiczyć ekstremalne umiejętności. Zawsze pamiętaj jednak o bezpieczeństwie swojej pociechy i przypominaj jej o założeniu ochraniaczy.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. SzczepanT.
    3 kwietnia 2023 at 9:40 am

    Hmmm, jeśli ma to być pierwsza hulajnoga dla malucha, to może lepiej nie brać elektrycznej, hmm? Chyba lepiej rozwijać pasję od podstaw, a nie ratować się uproszczeniami

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*