Zabawa i Czas Wolny

Jak powiesić zdjęcia w pokoju dziecka bez ramek? Fotoobraz na płótnie, zdjęcia na sznurku na ścianie, co jeszcze?

jak-powiesic-zdjecia-w-pokoju-dziecka-bez-ramek-fotoobraz-na-plotnie-zdjecia-na-sznurku-na-scianie-co-jeszcze

Wraz z rozwojem technologii pojawia się coraz więcej możliwości również w kwestii wystroju wnętrz. Dawniej ściany w domach i mieszkaniach zdobiły przede wszystkim obrazy, później pojawiły się zdjęcia, następnie plakaty, fototapety, fotoobrazy… W tej chwili można zrealizować niemal każdy pomysł dotyczący ozdoby ścian. Jak zatem urozmaicić wygląd pokoju dziecka?

Jak wiadomo, dzieci i młodzież lubią wybierać niestandardowe rozwiązania i dotyczy to różnych dziedzin życia, nie tylko wystroju wnętrz. Co zatem zrobić, żeby pokój naszej pociechy był oryginalny i podobał się naszej córce lub synowi? Warto zadbać o jego wystrój, a więc ozdoby. Świetnym pomysłem jest wywołanie różnych zdjęć z ważnych momentów – pamiętnych wycieczek, imprez, spotkań w gronie przyjaciół lub rodziny i zawieszenie ich w widocznym miejscu. Tradycyjne ramki raczej się w tym przypadku nie sprawdzą, lepszym rozwiązaniem będzie coś bardziej „na luzie”.

pokrewne:  Ekspres przelewowy do kawy – 4 przyczyny, dla których warto kupić to urządzenie do naszej kuchni

Świetnym pomysłem jest zawieszenie sznurka (może to być zwykły sznurek jutowy) na dwóch gwoździach lub przyklejonych do ściany haczykach. W ten sposób można stworzyć kilka girland lub pozostawić pojedynczy sznurek. Na nim natomiast przywieszamy zdjęcia przy pomocy klamerek. Takie rozwiązanie pozwala na łatwą zmianę zdjęć, jeśli będzie taka potrzeba.

Ciekawym rozwiązaniem, które przypadnie do gustu pewnie głównie dziewczynkom, jest stworzenie girlandy ze zdjęciami ze światełek led na druciku lub kablu. Podobnie jak w przypadku sznurka, wystarczy zawiesić światełka na ścianie w pobliżu kontaktu i przypiąć do nich zdjęcia klamerkami lub spinaczami. Efekt na pewno będzie magiczny i odmieni wygląd pokoju.

Co na ścianę w pokoju dziecka – fototapta

Fototapety aktualnie przeżywają swój renesans. Dużą popularnością cieszyły się już kilkanaście lat temu, jednak w pewnym momencie zaczęły być uważane za kiczowate. Kilka lat temu powróciły w nieco odświeżonej formie i na nowo zajęły wysokie miejsce wśród ozdób znajdujących się na ścianach w naszych domach. Ogromną zaletą współczesnych fototapet jest to, że sami możemy zdecydować, co się na nich znajdzie. Dzięki temu możemy idealnie dopasować nadruk do konkretnego wnętrza. Świetnie sprawdza się to m.in. w przypadku pokojów dziecięcych, gdy nasze pociechy mogą same wybrać, co znajdzie się na ich ścianie. Może to być gotowa grafika, ciekawy rysunek, czy ulubione zdjęcie.

pokrewne:  Kiedy zdecydować się na rozwód, a kiedy na separację?

Jak urozmaicić pokój dziecka – fotoobraz na płótnie

Fotoobraz na płótnie to kolejna bardzo ciekawa propozycja. Nawet zwykły obrazek, czy grafika w takim wydaniu będzie prezentować się oryginalnie. Fotoobrazy na płótnie mogą mieć różne rozmiary i, co ważne, można je samodzielnie zaprojektować. Taka forma daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Oczywiście możliwości zapełnienia pustych ścian w pokojach naszych pociech jest bardzo wiele, my wspomnieliśmy zaledwie o kilku. Dużo zależy od tego, jaki mamy pomysł na pokój naszej pociechy oraz czego on oczekuje i jak wyobraża sobie swój własny kącik. Urządzanie pokoju wspólnie z dzieckiem to świetny pomysł, gdyż dzięki temu będzie ono czuło się w nim dobrze.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Lori
    15 grudnia 2021 at 1:44 pm

    Najważniejsze jest, by takie zawieszenie było trwałe. Nie mówiąc o tym, by to, co wisi, nie było niebezpieczne — typu szkło, ostre krawędzie. Nigdy nie wiadomo, czy nie spadnie. Zwłaszcza to, co nie jest na hakach, ale na innych tego podobnych, ale mniej trwałych zawiesiach.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*