Zabawa i Czas Wolny

Jak wieszać ramki na zdjęcia aby powstała ścienna galeria?

jak-wieszac-ramki-na-zdjecia-aby-powstala-scienna-galeria

Chcesz stworzyć na ścianie galerię ze zdjęć? Nie wiesz jednak, jak powiesić ramki? Podpowiadamy, w jaki sposób stworzyć ścienną galerię zdjęć.

Galeria ze zdjęć na ścianie

Można galerię zdjęć na ścianie zrobić w różny sposób. Na przykład zawieszając sznurek i do niego przyczepiając klamerkami zdjęcia wywołane np. w formie kwadratów. Jednak takie rozwiązanie jest dobre na krótko. Zdjęcia pod wpływem światła blakną, od ciepła odkształcają się i oczywiście kurzą.

Innym sposobem na szybkie stworzenie galerii ze zdjęć na ścianie jest ich przyklejenie. Taką opcję jednak odradzamy, gdyż niszczy się w ten sposób nie tylko ścianę, ale i zdjęcia. Poza tym z czasem fotografie mogą tak samo niszczeć, jak i te na sznurku.

Jeśli nie ma się zbyt wielu zdjęć lub pomysłu, czasu i chęci na samodzielne rozplanowanie galerii ze zdjęć na ścianie, wówczas można kupić po prostu multiramę, która sama w sobie jest właśnie kolażem ze zdjęć. Dostępne są różne konfiguracje z mniejszą i większą ilością miejsc na zdjęcia.

pokrewne:  Rodzinne zdjęcia na sznurku na ścianie – jak je powiesić, jak ozdobić zdjęcia na sznurku?

multirama

Jednak nie ma co się oszukiwać, że do stworzenia najładniejszej, najbardziej przemyślanej i wykorzystującej całą dostępną przestrzeń, idealne są ramki na zdjęcia. Podpowiadamy, jak dobrze je wykorzystać do rozplanowania galerii.

Jakie ramki na zdjęcia kupić?

Przede wszystkim do stworzenia na ścianie galerii zdjęć przydadzą się ramki. Jakie? Można kupić wszystkie jednakowej wielkości, jednak efekt będzie dość mizerny. Zdecydowanie lepiej jest postawić na różne. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich wielkość. Ale nie tylko. Warto się nie bać i kupić nie tylko ramki o różnych rozmiarach, ale i kolorach, a nawet – fakturach. Oczywiście pasujące do stylu, w jakim ma się urządzony pokój, w którym ma zawisnąć galeria. Do ściennej galerii ramki na zdjęcia w różnych rozmiarach i kolorach wybierzesz na www.fabrykaform.pl. Tam w prosty sposób dobierzesz je do siebie. Dzięki temu zaopatrzysz się w to, co najważniejsze przy tworzeniu galerii.

ramka na zdjęcia

Jak rozplanować galerię ze zdjęć na ścianie?

Aby galeria była rozplanowana we właściwy sposób, należy dobrze ją rozplanować. Nie na ścianie, a na podłodze. Jak? Potrzebny do tego jest arkusz szarego papieru lub kilka, jeśli ma się do zagospodarowania naprawdę dużą ścianę. Kupić należy też taśmę klejącą, linijkę i marker. Potrzebne są też oczywiście ramki.

pokrewne:  Rodzinne zdjęcia na sznurku na ścianie – jak je powiesić, jak ozdobić zdjęcia na sznurku?

Arkusz będzie tłem – ma imitować fragment ściany, na jakiej chce się stworzyć galerię, więc musi odpowiadać wielkości, jaką się dysponuje. Szary papier najlepiej jest rozłożyć na podłodze i na nim układać ramki w kompozycję. Jaką?

To już zależy od nas i od ich ilości. Najważniejsze, by cały układ nam się podobał. Może być ,symetryczny. a może stanowić niezorganizowany kolaż czy przybrać kształt serca. Po to jest arkusz, by móc na nim układać tak długo, aż znajdzie się idealny układ. Działa się na podłodze, by móc na wszystko spojrzeć z góry. Wówczas ma się podobny ogląd, co gdyby oglądać już powieszone ramki na ścianie.

Jeśli stworzy się już plan rozmieszczenia ramek, należy je odrysować markerem na arkuszu. Nie można zapomnieć o odmierzeniu miejsca, w którym musi znajdować się haczyk, a więc w który najczęściej po prostu wbija się gwózdek.

Arkusz przy pomocy taśmy klejącej przykleja się delikatnie do ściany. Następnie wbija się gwózdki w zaznaczone miejsca, po czym zrywa się papier. Teraz czas na to, by zawiesić ramki i sprawdzić, czy wszystko faktycznie wygląda tak, jak powinno.

pokrewne:  Rodzinne zdjęcia na sznurku na ścianie – jak je powiesić, jak ozdobić zdjęcia na sznurku?

Dopiero po tym warto wywołać zdjęcia we właściwych rozmiarach. Dlaczego? Może się bowiem okazać, że w albumach dominują zdjęcia poziome, a ramki zawieszono jednak w pionie. Nie mówiąc o nieodpowiednich rozmiarach zdjęć.

2 Comments
Udostępnij

2 Comments

 1. perfekcyjnapanidomu
  6 lutego 2019 at 7:23 pm

  Jakiś czas temu zachwyciły mnie te ramki z klamerkami i postanowiłam taką zrobić do mojego salonu. Wszystko było ok, do momentu, aż zdjęcia zaczęły się wyginać na wszystkie strony… Porażka!

  Taka gotowa multirama to, moim zdaniem, zdecydowanie lepszy pomysł.

 2. monix
  23 lutego 2019 at 4:42 pm

  Uwielbiam takie kolaże ze zdjęć na ścianach. W sypialni mam ułożone wielkie serce z naszych rodzinnych fotek.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*