Modna Mama

Czy mama i córka mogą ubierać się tak samo?

czy-mama-i-corka-moga-ubierac-sie-tak-samo

Powszechnie utarło się, że ubrania dziecięce bardzo różnią się od odzieży przeznaczonej dla dorosłych osób. Moda dla młodszych kojarzy się z wyrazistymi kolorami, różnorodnymi ozdobami lub bajkowymi nadrukami. Czy jest możliwe, aby pogodzić te dwa style i ubrać matkę i córkę w jednakowe stroje?

Rozwój mody dziecięcej

Jeszcze nie tak dawno dzieci były ubierane głównie w wygodną i praktyczną odzież, która nadawała się do zabaw na dworze, malowania farbami lub gry w piłkę. Miała służyć przy codziennych czynnościach oraz chronić dziecko w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Normalną rzeczą było chodzenie w ubraniach po starszym bracie lub siostrze. Z powodu szybkiego wzrostu dzieci często nie warto było kupować nowych strojów.

Dzisiejsze podejście do odzieży dzieci trochę się zmieniło. Stylizowane i oryginalne ubranka dla młodszych klientów stały się normą. Kiedyś dziewczynki dla zabawy ubierały stroje swoich matek. Zakładały wtedy buty na obcasie oraz eleganckie sukienki, ale na strojeniu przed lustrem zabawa się kończyła. Aktualnie styl i moda są dla wielu maluchów ważne już od najmłodszych lat.

Czy mama i córka mogą ubierać się tak samo?

Nic nie stoi na przeszkodzie! Jednak trzeba uważać na szczegóły, kupując komplet matki i córki. Pamiętaj, że wybierasz ubrania nie tylko dla siebie, ale i dla swojego dziecka i każda z właścicielek powinna dobrze w nim wyglądać oraz czuć się komfortowo.

Jest sporo przeciwników mody na gotowe zestawy, ubrania mama i córka, którzy uważają, że ubierając dzieci tak jak siebie, zabierają dzieciom możliwość samodzielnego poznania swojej tożsamości płciowej. Socjologowie stworzyli nawet pojęcie odnoszące się do tego zjawiska — kidult. To połączenia słów z języka angielskiego “kid” oraz “adult”, które można tłumaczyć jako zdziecinniały dorosły. Biorąc pod uwagę to, że dzieci mają zupełnie inną psychikę niż pełnoletnia osoba, upodabniając malucha do samego siebie, można niekorzystnie wpłynąć na jego rozwój.

Jednak mimo tego, że idea posiadania kompletów matki i córki ma również swoich przeciwników, to chętnych na ich kupno jest na tyle dużo, by kolejne marki sklepów wprowadzały na rynek nowe zestawy. Ubrania wyróżniają się, ponieważ łączą w sobie słodki styl charakterystyczny dla mody dziecięcej oraz elegancję reprezentującą odzież dla dorosłych.

Zdarza się, że w niektórych przypadkach komplet mama i córka ma zbyt wiele cech wyróżniających ubrania dziecięce lub stroje dla dorosłych. To może dać mało atrakcyjny efekt u którejś z właścicielek. Dlatego wybierając zestaw, należy zwracać uwagę na każdy szczegół. Komplet musi pasować każdej z użytkowniczek. Kolory lub wzory nie powinny sprawiać, że dojrzała osoba wygląda zbyt dziecinnie. Z kolei dziewczynka musi mieć dobrany krój do jej wieku. Trzeba pamiętać o tych zasadach, aby obie panie wyglądały naturalnie.

Wśród zestawów dla mam i córek znajdują się zarówno dziewczęce i zwiewne sukienki, jak i komplety złożone z koszulek i spodni. Na rynku pojawia się na tyle dużo nowych kompletów, że można wybrać ubrania na różne okazje i dopasować coś do gustu jednej i drugiej użytkowniczki. Dlatego jeśli preferencje matki i córki nie odbiegają zbytnio od siebie, można wypróbować ten rodzaj ubioru. Według wielu osób demonstruje on więź między matką i córką.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Wanda
    1 lipca 2022 at 2:49 pm

    Jak dla mnie takie stylizacje to ciekawy pomysł, ale tylko na jakieś specjalne okazje i jak dziecko rozumie już, że to tylko od święta. Na co dzień takie ubieranie się jest niemożliwe i później maluch będzie kręcić aferki, jak nie będzie matchy-matchy z mamą. Po co sobie dokładać na własne życzenie stresu i nerwów?

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*