Ciąża i Poród, Modna Mama

Jak mądrze wybierać odzież ciążową?

jak-madrze-wybierac-odziez-ciazowa

Podczas ciąży przyszłe matki czasem mogą mieć problem z dobraniem odpowiedniej garderoby na ten okres. Inne wymiary oraz to, że ulubione sklepy odzieżowe mogą nie posiadać w swej ofercie ubrań dla mam, nie pomaga przy dokonaniu decyzji. W tym artykule dowiesz się, jak mądrze wybierać odzież ciążową, by zapewnić sobie komfort i jednocześnie wyglądać atrakcyjnie.

Jak mądrze wybierać odzież ciążową?

Kobiety po zajściu w ciążę, zwłaszcza jeśli ma być to pierwsze dziecko, nie zdają sobie sprawy z tego, ile błędów można popełnić nawet w trakcie wybierania odzieży ciążowej. Czasem słucha się rad osób, które nie mają o tym pojęcia lub ich ciąża miała miejsce wystarczająco dawno temu, by pewne rzeczy zdążyły się zmienić, dlatego przy kupowaniu odzieży ciążowej warto trzymać się pewnych zasad.

Dobierz odpowiedni rozmiar ubrań ciążowych

Dobieranie rozmiarów to chyba jedna z ważniejszych czynności przy wyborze odpowiedniej odzieży ciążowej, a niestety wiele przyszłych mam nie wie, jak prawidłowo mierzyć koszulki damskie czy spodnie. W sklepach dla przyszłych mam nie trzeba się krępować, gdy pracownik spyta o wielkość stroju, ponieważ rozmiarówka w takich miejscach jest specyficzna. Rozmiar ciążowy zazwyczaj pokrywa się z tym, który miałaś przed ciążą.

Gdy kupuje się odzież ciążową przez Internet, najlepiej jest zmierzyć się w pasie, biodrach i biuście, a następnie sprawdzić tabele konkretnego producenta. Dzięki temu ułatwisz sobie zamówienie odpowiedniego rozmiaru.

Nie kupuj odzieży ciążowej na zapas

Niektóre kobiety, w przypływie radości przy wiadomości o dziecku, kupują odzież ciążową w dużych ilościach, nie zastanawiając się, co najbardziej się przyda. Z początku trudno również przewidzieć, jakie zmiany zajdą w ciele ciężarnej i jakie wymiary będzie miała za kilka miesięcy. Wszystko to jest kwestią indywidualną i zależy od danego organizmu. Kupno odzieży ciążowej na zapas, nie jest więc dobrym wyjściem, nawet jeżeli wydaje się to wygodne i rozsądne, ponieważ im później, tym mniej komfortowe będzie chodzenie po sklepach.

Znajdź wygodne buty

Kupując odzież ciążową, często zapomina się o odpowiednim doborze tej części garderoby. Kobiety, oglądając w sklepach odzieżowych piękne sukienki dla mam oraz ubranka dla maluchów, mogą nie pomyśleć, jak istotne dla naszej wygody są właśnie dobrze dobrane buty.

Jest to chyba najtrudniejszy element ubioru do skompletowania podczas ciąży, ponieważ wygodne buty, w przeciwieństwie do bluzek lub spodni, muszą być dopasowane. Trudno stwierdzić, jak będą się zachowywały nasze stopy w późniejszych miesiącach ciąży, jednak można założyć, że obuwie w tym okresie powinno być wygodne. Ma to także znaczenie dla dziecka, dlatego dobrym wyborem będą sportowe buty, które sprawią, że mama będzie czuła się stabilnie podczas poruszania się.

Ile ubrań ciążowych będzie potrzebne?

Przed zrobieniem zakupów odzieży ciążowej, prawdopodobnie część osób zastanowi się, ile właściwie potrzeba ubrań dla mamy. Trudno określić konkretną liczbę, jednak można próbować zrobić sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy, co powinno ułatwić nieco sprawę.

Słuchanie rad znajomych lub rodziny niekoniecznie musi się sprawdzić, ponieważ zajście w ciążę o innej porze roku może skutkować mniejszą lub większą liczbą ubrań. Przyczyną odmiennych doświadczeń mogą być także osobiste preferencje, dlatego nie warto kierować się jedynie opinią innych.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. ulka
    8 lutego 2023 at 10:58 am

    Nie chcę się chwalić, ale miałam to szczęście, że nie potrzebowałam praktycznie żadnej odzieży ciążowej. Końcówka ciąży wypadała na lato, wiec tak naprawdę wystarczyła mi koszulka i legginsy. Ciesze się z tego bardzo, bo ciążowe ubrania mi się nie podobają.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*