Ciąża i Poród, Modna Mama

Kiedy zacząć kupować odzież ciążową?

kiedy-zaczac-kupowac-odziez-ciazowa

Kobiety w ciąży powinny dbać o dobre samopoczucie i wygodę, które pomoże uzyskać m.in. odzież ciążowa. Wiele z nich, chcąc wyglądać ładnie, wybiera w pierwszych miesiącach zwykłe ubrania o większych rozmiarach lub odzież oversize. W tym artykule dowiesz się, kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe, aby czuć się komfortowo.

Kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe?

Po potwierdzeniu przez lekarza pozytywnego wyniku testu ciążowego i zauważeniu pierwszych objawów swojego stanu wiele przyszłych mam wpada w szał zakupowy i zaczyna szukać ubrań na kolejne dziewięć miesięcy. Jednak warto pamiętać, że każdy organizm się różni, a wielkość dziecka oraz to, w jakim tempie będzie powiększać się brzuch ciężarnej, mogą być inne.

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe, to pamiętaj, że pierwszą czynnością, jaką powinnaś wykonać, jest obserwacja swojego ciała. Gdy widzisz, że twój brzuch powiększa się w szybkim tempie, to możesz zacząć rozglądać się za odpowiednimi ubraniami ciążowymi. Jeśli twoje ciało nie zmieniło się w dużym stopniu, często lepiej wybrać luźne typy uniwersalnych ubrań lub odzież oversize.

Część kobiet decyduje się na noszenie odzieży ciążowej już w trzecim miesiącu ciąży, lecz zdarza się także, że decydują się na to dopiero w szóstym lub siódmym, ponieważ ich ciało nie zmusza do zakupu określonej odzieży i jest im wystarczająco wygodnie w luźnych modelach normalnych ubrań. Dlatego przy decyzji o rozpoczęciu kupowania ubrań ciążowych dobrze jest kierować się intuicją i obserwacją własnego ciała.

Czy kupować odzież ciążową przed poszczególnymi miesiącami ciąży?

Niektóre panie próbują przewidzieć to, jak będzie wyglądało ich ciało w trakcie ciąży i kupują kreacje na całe dziewięć miesięcy zaraz po stwierdzeniu swojego stanu przez lekarza. Wydaje się to często wygodniejsze, ponieważ z każdym miesiącem chodzenie po sklepach może być coraz bardziej uciążliwe.

Jednak pamiętajmy, że większość sklepów w tej chwili posiada także możliwość sprzedaży swoich produktów przez internet i możemy wybierać odzież ciążową, leżąc wygodnie na kanapie we własnym domu. Dzięki temu jesteśmy w stanie kupować ubrania nawet w ostatnim trymestrze ciąży. To daje nam możliwość uzupełniania garderoby wraz ze zmianami naszego ciała i potrzebą większego komfortu, a kupowanie ubrań ciążowych przed poszczególnymi miesiącami ciąży staje się wygodnym rozwiązaniem.

Czy przy kupnie odzieży ciążowej warto wymieniać całą garderobę?

Kobiece ciało po połogu znacząco się zmienia, dlatego część kobiet prawdopodobnie zechce w całości wymienić swoją garderobę na większe i luźniejsze ubrania. Jednak warto zostawić niektóre rzeczy, ponieważ zdarzają się przypadki, kiedy młode mamy wracają do swoich rozmiarów sprzed ciąży.

Nawet jeżeli po ciąży i samym połogu twoje ciało zmieni rozmiary, a kilogramów przybędzie, nie jest wykluczone, że przy dbaniu o swoją figurę, kondycję oraz odpowiednim odżywianiu sylwetka po jakimś czasie będzie w jeszcze lepszym stanie niż przed zajściem w ciążę. Nie należy tego wykluczać, a zmieszczenie w ulubione spodnie może stać się dla nas motywacją przy ćwiczeniach lub zdrowej diecie.

2 Comments
Udostępnij

2 Comments

  1. Grysia
    30 sierpnia 2022 at 12:43 pm

    Ja na ciążę chodziłam głównie w sukienkach, takich rozkloszowanych, więc bez problemu mieściły nawet 9 miesięczny brzuch. Kupiłam tylko jedną parę ciążowych spodni na zimniejsze dni i stykło 😉

  2. YINyang
    22 września 2022 at 11:29 am

    Ja to ciążę przechodziłam w spodniach związanych gumką recepturką lub sznurówką xD I super się mieściłam w spodnie męża 😀 Dużo lepsze niż ciążowe

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*