Ciąża i Poród

Co to jest baby shower? Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

co-to-jest-baby-shower-jak-zorganizowac-przyjecie-dla-przyszlej-mamy

Baby shower to zwyczaj, który, podobnie jak walentynki, przybył do nas z Ameryki i powoli zjednuje sobie coraz większą ilość zwolenników, a zwłaszcza zwolenniczek. Wynika to z faktu, iż udział biorą w nim zwykle kobiety, chcące okazać swoje wsparcie przyszłej mamie i sprawić by poczuła się otoczona serdecznością i miłością. Jak zorganizować baby shower? Gdzie powinien się odbyć ? Jakie przygotować atrakcje i co sprezentować młodej mamie? Dlaczego warto urządzać takie spotkania? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

Jak zorganizować baby shower?

Przede wszystkim należy ustalić odpowiedni termin. Zwykle tego typu spotkania organizuje się w ostatnim miesiącu ciąży, jednak nie można z tym zbytnio zwlekać, w końcu zależy nam na tym, żeby ciężarna mogła je przeżyć spokojnie.

Drugą podstawową zasadą jest organizowanie imprezy poza mieszkaniem przyszłej mamy, by nie musiała się martwić przygotowaniami czy sprzątaniem. Zwykle odpowiedzialność za baby shower bierze najbliższa przyjaciółka, to ona wybiera miejsce i kontaktuje się z pozostałymi uczestnikami imprezy. Zaproszone mogą być oczywiście osoby obu płci, jednak zwykle to panie biorą w niej udział. Organizator powinien pomyśleć również o zapewnieniu przekąsek.

pokrewne:  5 uniwersalnych ubrań, na których zbudujesz ciążową garderobę. Jak wyglądać modnie w ciąży tanim kosztem?

Jakie przygotować atrakcje i co dać w prezencie na baby shower?

Miejsce, w którym odbędzie się spotkanie warto specjalnie na tę okazję udekorować. Najlepiej sprawdzają się dziecięce motywy, pastelowe kolory, baloniki. W zależności od pory roku i pogody na miejsce tego wydarzenia można wybrać mieszkanie, spokojną restaurację czy też ogrodową altanę.

prezenty dla dziecka

Warto przygotować parę zabaw, które uatrakcyjnią ten dzień. Może to być wymyślanie imion dla nienarodzonego maleństwa, wykonywanie bransoletki, naszyjnika lub innego ”amuletu” dla przyszłej mamy, który będzie symbolem wszystkich życzeń i serdeczności jej przyjaciółek.

Głównym punktem jest wspólne oglądanie prezentów, jakie otrzymała ciężarna. Mogą to być zabawki, ubranka, kosmetyki, czy też różne elementy wyprawki niemowlaka. Wszystko zależy od kreatywności uczestników. Dobrym pomysłem jest też poproszenie przyszłej mamy o sporządzenie listy rzeczy, które mogą jej się przydać, gdy na świat przyjdzie dziecko.

Dlaczego warto urządzić baby shower?

Mimo wielu przeciwników zwyczajów, które docierają do naszego kraju zza oceanu, warto zwrócić uwagę na zalety baby shower. Może to być ostatnia możliwość, by przyszła mama spotkała się z bliskimi znajomymi, koleżankami z pracy czy przyjaciółkami przed okresem, w którym każdą chwilę będzie poświęcała dziecku i trudno jej będzie znaleźć czas dla innych.

pokrewne:  Jak zachęcić dzieci do gry w szachy? Popularne sposoby

Jest to też okazja by okazać swoje zainteresowanie, udzielić rady, czy zaoferować pomoc przyjaciółce, która jest w ciąży. Nie bez znaczenia jest też atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu. Może ona sprawić, że znikną niektóre obawy związane z nadchodzącym porodem, rolą matki, zmianą stylu życia, a wszystko to dzięki życzliwości bliskich osób.

0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*