Ciąża i Poród

5 uniwersalnych ubrań, na których zbudujesz ciążową garderobę. Jak wyglądać modnie w ciąży tanim kosztem?

5-uniwersalnych-ubran-na-ktorych-zbudujesz-ciazowa-garderobe-jak-wygladac-modnie-w-ciazy-tanim-kosztem

W ostatnim czasie na popularności zyskują tzw. kolekcje kapsułowe, czyli zestawy ubrań, w których każdy element pasuje do każdego, dzięki czemu można je ze sobą dowolnie łączyć tworząc w ten sposób różne stylizacje na wiele okazji. Takie podejście do garderoby bardzo ułatwia codzienne decyzje, dotyczące tego, co na siebie włożyć. Czy można je zastosować również w przypadku ubrań ciążowych? Oczywiście! Podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Jak stworzyć własną kolekcję kapsułową ubrań ciążowych?

Ciąża trwa (dla jednych tylko, dla innych aż) 9 miesięcy. Przez ten czas zachodzi wiele zmian w kobiecym organizmie, jednak dopiero w okolicach trzeciego miesiąca zaczynają być one zauważalne na zewnątrz. Oczywiście, to kiedy ciążowy brzuszek zacznie się zaokrąglać, jest sprawą bardzo indywidualną, nie mniej dla każdej kobiety w ciąży przychodzi taki moment, że ubrania, które nosiła dotychczas, stają się zbyt ciasne i niewygodne. Jest to znak, że należy zacząć kupować ubrania ciążowe, jednak należy podejść do tego z głową.

pokrewne:  Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Bardzo często kobietom w ciąży jest zwyczajnie szkoda wydawać dużo pieniędzy na ubrania, które przydadzą im się przez krótki czas, ledwie parę miesięcy. Pewnych wydatków niestety nie da się uniknąć, ale można podejść do tematu ciążowej garderoby tak, aby kupić niewiele ubrań, które będą uniwersalne i przy ich użyciu stworzymy wiele różnych stylizacji.

5 uniwersalnych ubrań, na których można zbudować ciążową garderobę

Zanim przejdziemy do wymieniania poszczególnych elementów, dzięki którym stworzymy własną kolekcję kapsułową, poświęćmy parę słów kolorom i materiałom. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza w ciąży jest wygoda. Dlatego kupując ubrania, powinnyśmy zwracać uwagę na to, czy są uszyte z naturalnych materiałów i tkanin oraz, czy nie są zbyt sztywne, przez co mogą krępować nasze ruchy. Drugą bardzo istotną kwestią są właśnie kolory. Oczywiście ich dobór zależy od indywidualnego stylu i gustu, jednak kupując ubrania, w których chcemy przechodzić znaczną część ciąży, lepiej wybierać kolory neutralne, tak by każdy element pasował do każdego. To samo tyczy się ewentualnych wzorów – lepiej wybierać ubrania gładkie lub w klasyczne wzory, takie jak paski np. na jednym elemencie garderoby.

pokrewne:  Jakie znaczenie w życiu dziecka ma kochająca matka?

Przejdźmy do konkretów. Naszym zdaniem najbardziej praktycznymi ubraniami, które przydadzą się każdej kobiecie w ciąży, są: legginsy oraz jeansy z ciążowym pasem, elastyczne koszulki, długi sweter bez zapięcia oraz prosta sukienka. Oczywiście każdy może ten zestaw modyfikować według własnego uznania. Dużo zależy także od naszego trybu życia, tego jak spędzamy wolny czas i jak długo będziemy aktywne zawodowo. Nie mniej wskazane przez nas rzeczy pozwolą na stworzenie wielu wygodnych, codziennych stylizacji.

Gdzie szukać tanich ubrań ciążowych?

Łatwo zauważyć, ze bardzo często ubrania ciążowe mają swoją cenę. Chcąc zminimalizować swoje wydatki związane z zakupem garderoby, warto szukać ubrań ciążowych w secondhandach, outletach oraz przez internet. Warto również czekać na sezonowe wyprzedaże, podczas których także ubrania ciążowe są sprzedawane po znacznie obniżonych cenach. Bardzo często zdarza się również, że kobiety, które już urodziły dziecko, chętnie przekazują swoje ubrania następnym przyszłym mamom z rodziny, czy przyjaciółkom. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż rzadko zdarza się, aby w ciągu paru miesięcy ubrania uległy zniszczeniu.

pokrewne:  Jak przygotować pokój noworodka? Co jest niezbędne, a co warto mieć?
1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Bryginia
    30 listopada 2021 at 12:22 pm

    Czarne ubrania mają efekt wyszczuplający. Najlepiej ubrać jakąś luźną, podłużną koszulkę w tym kolorze i można w ten sposób zakryć ciąże 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*