Zdrowie Mamy

Redukcja piersi, lifting piersi… Co jeszcze poprawi wygląd piersi po karmieniu?

redukcja-piersi-lifting-piersi-co-jeszcze-poprawi-wyglad-piersi-po-karmieniu

Wiele kobiet po karmieniu zmaga się z niespodziewaną zmianą kształtu piersi. Jeśli biust opada i stracił swoją jędrność, warto zainteresować się redukcją lub liftingiem piersi.

Co to jest redukcja piersi?

Poprawienie kształtu piersi to często wybierany zabieg. Oprócz powiększenia biustu kobiety decydują się również na redukcję piersi. Nie jest to zabieg inwazyjny i nie zakłada wprowadzenia implantów. Tego typu zabieg stosuje się wówczas, gdy biust jest zbyt duży lub gdy wskutek pewnych zdarzeń, na przykład karmienia, stracił swój kształt i elastyczność. Redukcja piersi skutkuje pomniejszeniem piersi. Zabiegiem, który stosowany jest często łącznie z nią to lifting. Redukcja piersi z liftem (www.clinicforyou.pl) polega na usunięciu nadmiaru skóry i ponownym napięciu biustu. Dzięki temu biust jest uniesiony i ponownie jędrny. To rozwiązanie zarówno dla kobiet, które od dłuższego czasu zmagają się z problemem zbyt dużych piersi, jak i tych, dla których trudnością jest mocno rozciągnięta skóra biustu, która pojawia się na przykład po zakończeniu karmienia.

Redukcja piersi z liftem — wskazania

Redukcja piersi z liftem to zabieg, który wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Jeśli problemem jest nieelastyczna skóra, można wykonać sam lift piersi. Jest to rozwiązanie często stosowane właśnie przez kobiety po karmieniu. Podczas zabiegu nacina się skórę i później ponownie ją naciąga, na skórze pozostają więc blizny, które po pewnym czasie znikają. Przez pewien kilka tygodni kobieta może odczuwać dyskomfort – po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnej bielizny uciskowej.

Redukcja piersi z liftem daje dobre efekty i pozwala kobietom dłużej cieszyć się pożądanym kształtem piersi. Ponieważ skóra traci z wiekiem elastyczność, możliwe jest, że zabieg trzeba będzie w przyszłości powtórzyć, jednak jest to kwestia indywidualna. Zabieg,  jeśli wykonany jest w dobrej klinice, sprawi, że kształt piersi będzie ponownie taki, jak przed karmieniem.

Jak jeszcze zadbać o piersi po karmieniu?

Po karmieni piersi są „zmęczone”, a oprócz zmiany kształtu mogę ulegać zaczerwienieniom. Ponieważ skóra wokół brodawek jest w tym czasie naciągnięta, warto stosować odpowiednie kremy, które nawilżają i ujędrniają skórę. W trakcie karmienia można również wokół brodawek rozsmarować trochę własnego mleka, co ma działanie kojące dla skóry.

Aby zachować naturalny kształt piersi, zaleca się także stosowanie specjalnej bielizny korygującej, która jest dość ciasna, jednak przeciwdziała opadaniu biustu. Również po zabiegu redukcji piersi z liftem warto stosować odpowiednie kremy i bieliznę. Żeby zadbać o piersi po zabiegu, należy oczywiście skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wskaże, jak mamy dbać o biust, aby jak najdłużej zachował dobry wygląd.

2 Comments
Udostępnij

2 Comments

  1. Mamacita
    17 września 2021 at 10:48 am

    Piersi po karmieniu to temat tabu. Niestety. Zwłaszcza kobiety o bujnych piersiach mają po tym problemy. Dobrze, że są takie zabiegi. Dzięki nim znacznie łatwiej jest poprawić biust, a więc swoją samoocenę, atrakcyjność i w dłuższej perspektywie – z drowie.

  2. Bożena
    21 września 2021 at 1:11 pm

    Coraz bardziej poważnie zastanawiam się nad takim zabiegiem. Stosuję domowe sposoby, ale to niewiele daje. Kremy, balsamy, masaże i odpowiednia bielizna sprawdzają się chyba tylko przy niewielkim biuście… :((((

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*