Ciąża i Poród, Zdrowie Mamy

Gorsety wyszczuplające po porodzie — zalety, wady

gorsety-wyszczuplajace-po-porodzie-zalety-wady

Gorsety są ważnym elementem damskiej garderoby od wieków, jednak z czasem bardzo zmieniał się ich wygląd, konstrukcja, a także zastosowanie. Współcześnie gorsety służą już nie tylko poprawie wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim mogą realnie pomóc w procesie leczenia wad postawy i nie tylko. Wielu osobom gorsety wciąż kojarzą się z dyskomfortem i negatywnymi skutkami ich stosowania, tymczasem nowoczesne akcesoria tego typu są przez wielu lekarzy zalecane nawet kobietom po porodzie.

Najważniejsze informacje o gorsetach wyszczuplających

Kiedyś noszenie gorsetów służyło wyłącznie temu, by wymodelować sylwetkę, uzyskując w ten sposób upragnioną figurę klepsydry. Niestety te sztywne, wzmocnione fiszbinami i ciasno wiązane elementy garderoby nieraz prowadziły wręcz do deformacji organów wewnętrznych, problemów z zajściem w ciąże, czy ogólnego osłabienia organizmu i omdleń. Dzisiaj kobiety znacznie bardziej cenią sobie wygodę i dbają o swoje zdrowie, dlatego też zmieniło się podejście do mody, a tradycyjne gorsety odeszły w zapomnienie.

Nowoczesne gorsety modelujące określa się również jako bieliznę wyszczuplającą, podobnie jak inne elementy garderoby typu body shaper. Ich celem jest nie tylko modelowanie sylwetki, aby świetnie prezentowała się w obcisłych strojach, ale także przyśpieszenie procesu obkurczania się skóry, a nawet korygowania wad postawy. Więcej informacji na temat tego, jak działają gorsety wyszczuplające sprawdź na normalna.pl, my natomiast skupimy się tym, czy gorsety wyszczuplające są wskazane dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko.

Gorsety wyszczuplające po porodzie — zalety, wady

Ze względu na to, że na temat gorsetów wciąż krąży mnóstwo mitów, wiele kobiet uważa, że noszenie ich jest szkodliwe, zwłaszcza dla tych, które niedawno wydały na świat dzieci. Tymczasem ginekolodzy często zalecają swoim pacjentkom takie rozwiązanie, jako sposób na szybsze dojście do formy. Profesjonalne gorsety wyszczuplające są elastyczne, dlatego nie zachodzi ryzyko deformacji czy uszkodzenia organów wewnętrznych. Noszenie gorsetu pomaga w utrzymaniu wyprostowanej sylwetki, przyśpiesza obkurczanie mięśni brzucha oraz skóry, co znacznie przyśpiesza proces odzyskiwania dawnej sylwetki po porodzie.

Oczywiście gorsety mają też swoje wady i są przypadki, w których nie powinno się ich stosować. Bez wątpienia niewskazane jest noszenie gorsetów w przypadku takich dolegliwości, jak refluks żołądka. Gorsety osłabiają też mięśnie pleców, dlatego należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach tej partii ciała.

Kiedy można zacząć nosić gorset po porodzie?

Co do zasady w przypadku porodu naturalnego gorset można zakładać już po kilku dniach, natomiast po cesarskim cięciu należy odczekać około dwóch miesięcy. W praktyce jednak warto zawsze poczekać przynajmniej do zakończenia okresu połogu i skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy w naszym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Joanna
    17 grudnia 2021 at 1:19 pm

    Nie wiem sama, niektórzy polecają gorsety po porodzie, inni mówią, że to jest szkodliwe… sama nie miałam tego problemu, szybko mi się wszystko zasklepiło, ale nie wiem, co bym zrobiła przy drugim dziecku.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*