Nauka i Wychowanie, Zabawa i Czas Wolny, Zdrowie dziecka

Zimowe spacery z maluszkiem. Jak ubrać niemowlę zimą?

zimowe-spacery-z-maluszkiem-jak-ubrac-niemowle-zima

Zima każdemu przysparza wielu problemów związanych z doborem odpowiedniego stroju do panujących warunków atmosferycznych. Gdy za oknem trzyma siarczysty mróz, a ziemia pokryta jest białym puchem, świat wygląda pięknie, ale my musimy szczególnie zadbać o ciepłe ubranie. Jak w takiej sytuacji ubrać niemowlę, które jest szczególnie narażone na szybką utratę ciepła?

Jak ubrać niemowlę zimą?

Przy wyborze odpowiednich ubrań dla małego dziecka na zimowy spacer, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim powinniśmy ubrać swojego malucha w kilka warstw, ubrania nie powinny być zbyt obcisłe, a materiały, z których są wykonane najlepiej jeśli będą naturalne. Trzeba pamiętać także o tym, że niemowlakowi nie może być ani za zimno, ani za gorąco, bo przy przegrzaniu organizmu również bardzo łatwo o chorobę.

Wybierając się na spacer, koniecznie należy założyć dziecku body, najlepiej bawełniane i przylegające do jego ciała. Jeśli chodzi o dolną część ciała, to sprawdzą się ciepłe rajstopki lub getry i skarpetki. Drugą warstwę może stanowić pajacyk. Ostatnia warstwa to czapeczka, komin lub szalik oraz ciepły, jednoczęściowy kombinezon. Alternatywę dla kombinezonu stanowi zimowy śpiworek do wózka. W przypadku większych dzieci można tę ostatnią warwę zastąpić ocieplanymi spodniami z podwyższonym stanem i ciepłą kurtką. Bardzo ważne jest, aby dobrze zabezpieczone były newralgiczne części ciała, które szybko się wychładzają, a więc stopy, główka i nerki.

pokrewne:  Pielęgnacja noworodka w pierwszych dniach życia, co trzeba mieć w domu?

Jakie akcesoria mogą być przydatne na zimowych spacerach z niemowlęciem?

Obecnie większość rodziców kupuje ciepłe śpiworki, które świetnie nadają się do gondoli, jednak ciekawym rozwiązaniem jest również specjalny śpiworek do fotelika samochodowego. Biorąc pod uwagę, że nie należy zapinać pasów na okrycie wierzchnie dziecka w foteliku, jest to idealne rozwiązanie, gdyż tego typu śpiworki posiadają specjalne otwory na pasy. Wybierając się na spacer w wyjątkowo niskich temperaturach, można także włożyć do wózka zagrzany termofor dziecięcy.

Rodzice także powinni o siebie zadbać podczas spacerów z dzieckiem. Bardzo praktycznym akcesorium są mufki lub rękawice, które przypina się do rączki wózka, dzięki czemu można z nich szybko i wygodnie wyjąc dłonie w razie potrzeby. Innym przydatnym wynalazkiem są ogrzewacze kieszonkowe wielokrotnego użytku. Podczas spaceru możemy mieć ochotę także na łyk ciepłej kawy lub herbaty. Warto zatem kupić uniwersalny uchwyt na kubki termiczne, który można przymocować do wózka.

Kiedy można wybrać się na zimowy spacer z maluszkiem?

Bardzo dużo mówi się o tym, ze dzieci powinny jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, jednak nawet tutaj występują pewne ograniczenia. Bezpieczna temperatura dla niemowlęcia to powyżej -5 stopni Celsjusza. Jeśli termometr pokazuje niższą temperaturę, to lepiej odpuścić sobie wyjście i zadbać o dopływ świeżego powietrze w domu, np. poprzez częstsze wietrzenie pomieszczeń. Nad sensem spaceru należy się również zastanowić w przypadku silnych opadów deszczu bądź śniegu oraz gdy mocno wieje wiatr. Warto również zwrócić uwagę na jakość powietrza. Wiele miast i nie tylko boryka się z problemem smogu. W przypadku wysokiego wskaźnika zanieczyszczenia powietrza również lepiej zostać w domu.

pokrewne:  Sukienki codzienne, wyszczuplające, dzianinowe... jakie sukienki przydadzą się młodej mamie?
0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*