Zabawa i Czas Wolny, Zdrowie dziecka

Spacer w chuście czy w wózku? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?

spacer-w-chuscie-czy-w-wozku-jak-ubrac-niemowle-zima-na-spacer

Bardzo ważne jest, aby zabierać dziecko na spacer niezależnie od pory roku. Oczywiście nie znaczy to, że nie mamy zwracać uwagi na panujące warunki pogodowe. Jeśli akurat pada deszcz lub wieje silny wiatr, to lepiej zrezygnować z wyjścia, jednak w przypadku dobrej pogody możemy śmiało spacerować z dzieckiem, dopóki temperatura na zewnątrz nie spadnie poniżej -5 stopni Celsjusza. Jak w takim razie ubrać dziecko na takie wyjście?

Spacer zimą – w chuście czy w wózku?

Wózek to pojazd, który ma już swoją wielowiekową tradycję, natomiast chustonoszenie to sposób, którzy bez wątpienia istniał od dawna, jednak dopiero od kilku lub kilkunastu lat zaczął zdobywać dużą popularność w naszej szerokości geograficznej. Wciąż toczą się spory o to, co jest lepszym rozwiązaniem i jak powinno się przemieszczać z dzieckiem. Na pewno każda opcja ma swoje zalety i ostateczna decyzja należy zawsze do rodziców, jednak zarówno wózek, jak i chusta są sposobami, które można wykorzystywać cały rok, co może dziwić zwłaszcza w przypadku chusty.

pokrewne:  Dieta ciężarnej - czego nie powinna jeść kobieta w ciąży?

Idąc na spacer z wózkiem, możemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, torba znajdująca się pod nim daje nam możliwość spakowania nawet niewielkich zakupów, których noszenie w tym momencie nie obciąża naszego kręgosłupa i rąk. Spacery z wózkiem wciąż są częstszą formą niż wychodzenie na zewnątrz z dzieckiem w chuście. Warto jednak wiedzieć, że mając swoje maleństwo blisko siebie, dajemy mu większe poczucie bezpieczeństwa i ułatwiamy termoregulację. Wiele mam stosuje oba sposoby na zmianę, w zależności od tego, jak jest im danego dnia wygodniej.

Jak ubrać dziecko na spacer w chuście zimą?

Jeśli decydujemy się na wyjście z dzieckiem w chuście zimą, mamy co najmniej kilka możliwości, jeśli chodzi o jego ubranie. Zacznij od tego, że możemy zrezygnować z zimowych kombinezonów i śpiworków, które są niezbędne w przypadku wózka. Jeśli dziecko jest jeszcze małe, a my dysponujemy odpowiednio dużą kurtką, możemy spokojnie włożyć chustę z dzieckiem pod nią. Jeśli nie mieści się całe, to wystarczy zapiąć kurtkę na dole, aby osłoniła dziecięce nóżki, jednak w tym wypadku koniecznie trzeba założyć maluszkowi kurtkę.

pokrewne:  Jak długo powinien trwać zimowy spacer z niemowlakiem? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?

Jeśli nasz maluch mieści się razem z nami w kurtce, to nie ma potrzeby ubierania go w większą ilość warstw ubrań niż te, które nosi w domu. Jeśli natomiast nakładamy chustę na kurtkę, konieczne jest wtedy założenie dziecku zimowego kombinezonu. W żadnym wypadku nie wolno również zapominać o czapeczce, szaliku i ciepłych skarpetkach.

Jak ubrać dziecko na spacer w wózku zimą?

Jeśli decydujemy się na spacery z wózkiem, musimy pamiętać, że niemowlę szybko może się wychłodzić, ale również szybko zgrzać. Odpowiednie ubranie jest w tej sytuacji kluczowe. Ubranka, które zakładamy dziecku na spacer zimą, powinny być z naturalnych materiałów. Nie mogą też być zbyt obcisłe, żeby zapewnić dziecku swobodę ruchów.

Pierwszą warstwę stanowią przylegające bawełniane body z długim rękawem. Następnie powinniśmy ubrać dziecku rajstopki lub getry i skarpetki. Na to zakładamy pajaca, a ostatnią warstwę stanowi zimowy kombinezon dziecięcy lub śpiworek. W przypadku bardzo niskich temperatur możemy pomyśleć jeszcze nad sweterkiem lub wziąć ze sobą dodatkowy kocyk.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. Henia
    18 marca 2022 at 10:01 am

    Jak chusta to tylko na chwilowe wyjście, np. z psem lub jak się ma starsze dziecko i się idzie np. na plac zabaw czy odprowadzić do placówki. Jak to ma być po prostu spacer, to lepiej wózek. Jak trzeba będzie przewinąć dziecko, to będzie łatwiej. Nie mówiąc o własnym komforcie.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*