Nauka i Wychowanie

Jakie spacerówki sprawdzą się dla większych dzieci?

jakie-spacerowki-sprawdza-sie-dla-wiekszych-dzieci

Nawet się nie obejrzymy, a nasze dziecko wyrośnie z gondoli. Kiedy będziemy wybierać spacerówkę, także musimy pamiętać, że dzieci rosną szybko. O ile młodsze dziecko będzie się czuło komfortowo w każdym wózku, o tyle starsze niekoniecznie. Jaki wózek możemy wybrać dla większego dziecka?

Z wózka korzysta się przez długi czas. Nawet kiedy dziecko chodzi samodzielnie, wózek przydaje się, kiedy chce odpocząć, albo zdrzemnąć. Szukając wózka dla większego dziecka, musimy zwracać przede wszystkim uwagę na to, jak szerokie jest siedzisko i do jakiej wagi można z niego korzystać. Musimy mieć świadomość, że takie spacerówki są większe i cięższe, ale mają przy tym najczęściej dobrą amortyzację i są bardzo wygodne. Prześledźmy oferty znanych producentów i zweryfikujmy, jakie wózki sprostają naszym wymaganiom.

Wózek Cybex Balios S LUX

Wózek ten może być w formie spacerówki albo wózka wielofunkcyjnego 2w1 i 3w1. Skupmy się jednak na wersji spacerowej. Możemy z niej korzystać aż do momentu, kiedy nasza pociecha będzie ważyć 22 kg. Wózek ten ma duże koła, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko na mieście, ale także w trudniejszym terenie. Siedzisko można rozłożyć aż do pozycji leżącej, podnóżek i rączka wózka są regulowane. Dziecko może jechać przodem i tyłem do kierunku jazdy. W tapicerce znajduje się filtr UV50+.

pokrewne:  5 książek dla dzieci, które trzeba znać

Model Espiro SONIC AIR

Espiro to polska firma, która stara się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziców i dzieci. Kiedy szukamy modelu z szerszym siedziskiem, spójrzmy na model Espiro SONIC AIR. Jest dobrą propozycją nawet dla 3-letnich dzieci. Wózek składa się w książkę, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Ma zwrotne piankowe koła, oparcie, które można rozłożyć do pozycji leżącej, obrotowe koła, które można zablokować i wygodny hamulec na rączce. Wózek ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Spacerówka Baby Design LOOK AIR

W tym wózku siedzisko jest wyjątkowo szerokie, bo ma aż 33 cm. Jest to wystarczająca przestrzeń, by nawet starszemu dziecku było wygodnie. Spacerówka ma duże pompowane koła i dobrą amortyzację, więc będzie nam się ją prowadziło także w trudniejszym terenie. Podobnie jak wózek Espiro SONIC AIR model Baby Design LOOK AIR składa się w książkę i zmieści się w każdym bagażniku. Ma teleskopową regulowaną rączką i okienko w budce. Na bezpieczeństwo wpływają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i odblaskowe elementy.

Wózek Baby Jogger CITY MINI GT2

To kolejny model warty uwagi. Możemy z niego korzystać, zanim dziecku osiągnie wagę 22 kg, czyli nawet do 5 lat! Stelaż wózka jest lekki, aluminiowy i bardzo wytrzymały. Siedzisko jest usztywnione i posiada system wentylacji. Podobnie jak wszystkie propozycje Baby Jogger wózek ma modny i nowoczesny design. W jego budce znajdziemy filtr UV50+. Koła mają amortyzację, ponadto koła przednie są obrotowe i można je zablokować do jazdy na wprost. Oprócz tego wózek posiada ręczny hamulec, regulowany podnóżek. Można go bardzo szybko złożyć do kompaktowych rozmiarów. Pod siedziskiem jest praktyczny kosz na zakupy.

pokrewne:  Prezent na roczek – lista zabawek na pierwsze urodziny dziecka
2 Comments
Udostępnij

2 Comments

  1. P. Sikorska
    12 października 2021 at 2:32 pm

    Do którego roku życia używałyście spacerówek? U nas 2,5 roku za pasem, nie wiem czy opłaca się już kupować. Chociaż te modele opisane tutaj ciekawe…

  2. BarbaRabarbar
    17 listopada 2021 at 2:18 pm

    Gdy dzieci są większe, powinny już samodzielnie chodzić i nie przyzwyczajać je do wózka. Ale to tylko moja opinia…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*