Zdrowie dziecka

Jakie akcesoria do karmienia niemowląt i dzieci warto kupić?

jakie-akcesoria-do-karmienia-niemowlat-i-dzieci-warto-kupic

Wiele matek zakłada, że będzie karmić swoje dziecko piersią. Takie podejście jest zalecane przez lekarzy oraz naukowców, którzy dowodzą, iż naturalne mleko matki ma o wiele lepszy wpływ na zdrowie i rozwój dziecka niż mleko modyfikowane. Niezależnie od tego, który sposób wybierzecie, w waszym domu obowiązkowo muszą znajdować się niektóre akcesoria do karmienia dziecka.

Podstawowe akcesoria do karmienia niemowląt

Butelka i smoczek to absolutna podstawa. Rynek oferuje szeroką gamę wszelkiego rodzaju butelek, a przy wyborze warto kierować się po prostu wygodą. Aktualnie można nabyć butelki z czujnikiem ciepła czy samosterylizujące. Bardzo popularne stały się także butelki antykolkowe, które zostały zaprojektowane z myślą o tym, by nie dostawały się do nich pęcherzyki powietrza.

Dobrze jest też zaopatrzyć się w szczotkę do mycia butelki, najlepiej tego samego producenta, wtedy mamy pewność, że oba akcesoria będą ze sobą kompatybilne. Jeśli chodzi o smoczki, to najbardziej polecane są silikonowe, ponieważ nie zaburzają kształtowania się aparatu mowy. Należy również pamiętać, by smoczek był dopasowany do wieku dziecka, w tym celu stosuje się oznaczenia rozmiarów smoczków.

pokrewne:  Kiedy zgłosić się na badania prenatalne?

Inne przydatne akcesoria do karmienia niemowląt

Oprócz tego co absolutnie niezbędne, warto czasem sięgnąć po rzeczy, które mogą ułatwić nam życie. Należy do nich na przykład sterylizator. Jeśli nie wybraliśmy samosterylizującej butelki, to na pewno ułatwi nam proces wyparzania i sterylizowania butelek. Niektóre sterylizatory posiadają dodatkowe funkcje, jak choćby podgrzewanie czy gotowanie na parze.

Drugim bardzo praktycznym urządzeniem jest właśnie podgrzewacz, dzięki któremu nadamy odpowiednią temperaturę mleku czy obiadkom dla dzieci. Kolejną przydatną rzeczą jest termos na butelkę, do którego możemy wlać wodę i w czasie spaceru dosypać mleko. Jeśli wybieramy się na spacer i zabieramy butelkę w termosie, to przyda nam się także pojemnik na mleko w proszku.

karmienie dziecka

Akcesoria do karmienia starszych dzieci

Wiele przedmiotów opisanych powyżej przyda nam się również wtedy, gdy dziecko wyrośnie już z wieku niemowlęcego, jak np. podgrzewacz. Gadżetem, który może okazać się niezbędny jest kubek niekapek. Pozwoli on nieco usamodzielnić się maluchowi, a rodzicom oszczędzi wielu przykrych niespodzianek, w postaci choćby rozlanego soku.

pokrewne:  Jak zachęcić dziecko do czytania książek?

Bez wątpienia dobrze jest zaopatrzyć się bardzo wcześnie w śliniaczki, które ochronią ubranka przed pobrudzeniem w trakcie jedzenia. Dobrym pomysłem jest także zakup zestawu do jedzenia z lekkiego, nietłukącego się tworzywa. Zmniejszy to nasze obawy o zrzucenie talerzyka przez dziecko na podłogę, czy zrobienie sobie krzywdy widelcem, gdyż są one bezpieczne i specjalnie zaprojektowane.

Niezależnie od tego jakie wybierzemy butelki i smoczki, musimy pamiętać, że należy je wymieniać co parę tygodni. Dokładne mycie i sterylizowanie nie zapewni nam odpowiedniej ochrony przez zarazkami, gdy butelka będzie zarysowana. Warto również mieć w pogotowiu kilka smoczków i butelek, nawet jeśli jeszcze karmimy piersią.

0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*