Zabawa i Czas Wolny

Jak urządzić plac zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie?

jak-urzadzic-plac-zabaw-dla-dzieci-w-przydomowym-ogrodzie

Urządzanie placu zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie jest dziś już powszechne. Wielu rodziców chce zapewnić swoim pociechom przestrzeń do zabaw na dworze, a tym samym zmotywować je do przebywania na świeżym powietrzu. O czym należy pamiętać przy urządzaniu placu zabaw dla dzieci? Czego nie może zabraknąć w przydomowym ogrodzie?

Plac zabaw dla dzieci – o czym pamiętać?

Urządzając miejsce do zabaw w ogrodzie, wybór najczęściej pada na domek. Cieszą się nim szczególnie małe dzieci, które zyskują namiastkę własnej przestrzeni w ogrodzie. Domek ogrodowy dla dzieci drewniany czy plastikowy podpowiada www.maxmama.pl, wybór odpowiedniego materiału konstrukcji to najczęstszy dylemat rodziców. Domki wykonane z drewna dobrze prezentują się wśród zieleni, często przypominają prawdziwe budynki. Takie konstrukcje mogą wytrzymać latami, o ile będziemy je konserwować. W przypadku mniejszych dzieci częściej kupowane są domki plastikowe. Te przyciągają maluchy żywymi kolorami, są bezpieczne w użytkowaniu, nie trzeba szczególnie ich pielęgnować. W przydomowym ogrodzie nie może zabraknąć miejsca na piaskownicę. Stawiać babki z piasku uwielbiają przede wszystkim małe dzieci. Starsze wolą ścianki wspinaczkowe, huśtawki i trampoliny. O nich również nie można zapominać przy urządzaniu placu zabaw. Dysponując sporą przestrzenią, warto rozważyć zakup gotowego placu zabaw, który będzie składał się z wyżej wymienionych elementów. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować oddzielnie domku czy zjeżdżalni, wszystko będzie do siebie dopasowane pod względem stylu.

pokrewne:  Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Nawierzchnia pod plac zabaw

Zakup elementów składających się na plac zabaw dla dziecka nie jest wystarczający, by maluch mógł już bawić się w ogrodzie. Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie nawierzchni, by pociechy mogły bezpiecznie korzystać ze zjeżdżalni czy huśtawki. Wiele osób idzie po linii najmniejszego oporu i wybiera trawę na nawierzchnię. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ nie chroni przed ewentualnymi stłuczeniami. Warto pomyśleć o płytach gumowych lub piankach amortyzujących, które są odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym zapobiegną urazom.

Bezpieczeństwo na placu zabaw dla dzieci

Urządzając plac zabaw dla dziecka, należy kierować się głównie jego bezpieczeństwem. Warto dobrze przemyśleć, w którym miejscu ma stanąć domek ogrodowy, huśtawka czy zjeżdżalnia. Wszystkie te elementy powinny być zamontowane w bezpiecznej odległości od siebie. Bardzo ważna jest także stabilność ścianek wspinaczkowych czy karuzeli. Należy zabezpieczyć je przed chwianiem się, by zapobiec ewentualnym tragediom. Warto przy tym sprawdzić, z czego wykonane są wybrane przez nas elementy. Jeśli wybieramy plastikowe place zabaw, zdecydujmy się na zestawy z tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Gdy sięgamy po drewniane elementy, zobaczmy czy zostały zabezpieczone i nie mają wystających drzazg, czy gwoździ.

pokrewne:  Spacer w chuście czy w wózku? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?
0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*