Zabawa i Czas Wolny

Jak urządzić plac zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie?

jak-urzadzic-plac-zabaw-dla-dzieci-w-przydomowym-ogrodzie

Urządzanie placu zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie jest dziś już powszechne. Wielu rodziców chce zapewnić swoim pociechom przestrzeń do zabaw na dworze, a tym samym zmotywować je do przebywania na świeżym powietrzu. O czym należy pamiętać przy urządzaniu placu zabaw dla dzieci? Czego nie może zabraknąć w przydomowym ogrodzie?

Plac zabaw dla dzieci – o czym pamiętać?

Urządzając miejsce do zabaw w ogrodzie, wybór najczęściej pada na domek. Cieszą się nim szczególnie małe dzieci, które zyskują namiastkę własnej przestrzeni w ogrodzie. Domek ogrodowy dla dzieci drewniany czy plastikowy podpowiada www.maxmama.pl, wybór odpowiedniego materiału konstrukcji to najczęstszy dylemat rodziców. Domki wykonane z drewna dobrze prezentują się wśród zieleni, często przypominają prawdziwe budynki. Takie konstrukcje mogą wytrzymać latami, o ile będziemy je konserwować. W przypadku mniejszych dzieci częściej kupowane są domki plastikowe. Te przyciągają maluchy żywymi kolorami, są bezpieczne w użytkowaniu, nie trzeba szczególnie ich pielęgnować. W przydomowym ogrodzie nie może zabraknąć miejsca na piaskownicę. Stawiać babki z piasku uwielbiają przede wszystkim małe dzieci. Starsze wolą ścianki wspinaczkowe, huśtawki i trampoliny. O nich również nie można zapominać przy urządzaniu placu zabaw. Dysponując sporą przestrzenią, warto rozważyć zakup gotowego placu zabaw, który będzie składał się z wyżej wymienionych elementów. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować oddzielnie domku czy zjeżdżalni, wszystko będzie do siebie dopasowane pod względem stylu.

pokrewne:  Ekspres przelewowy do kawy – 4 przyczyny, dla których warto kupić to urządzenie do naszej kuchni

Nawierzchnia pod plac zabaw

Zakup elementów składających się na plac zabaw dla dziecka nie jest wystarczający, by maluch mógł już bawić się w ogrodzie. Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie nawierzchni, by pociechy mogły bezpiecznie korzystać ze zjeżdżalni czy huśtawki. Wiele osób idzie po linii najmniejszego oporu i wybiera trawę na nawierzchnię. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ nie chroni przed ewentualnymi stłuczeniami. Warto pomyśleć o płytach gumowych lub piankach amortyzujących, które są odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym zapobiegną urazom.

Bezpieczeństwo na placu zabaw dla dzieci

Urządzając plac zabaw dla dziecka, należy kierować się głównie jego bezpieczeństwem. Warto dobrze przemyśleć, w którym miejscu ma stanąć domek ogrodowy, huśtawka czy zjeżdżalnia. Wszystkie te elementy powinny być zamontowane w bezpiecznej odległości od siebie. Bardzo ważna jest także stabilność ścianek wspinaczkowych czy karuzeli. Należy zabezpieczyć je przed chwianiem się, by zapobiec ewentualnym tragediom. Warto przy tym sprawdzić, z czego wykonane są wybrane przez nas elementy. Jeśli wybieramy plastikowe place zabaw, zdecydujmy się na zestawy z tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Gdy sięgamy po drewniane elementy, zobaczmy czy zostały zabezpieczone i nie mają wystających drzazg, czy gwoździ.

pokrewne:  Gra w szachy - korzyści, zalety. Dlaczego warto uczyć dzieci gry w szachy?
0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*