Nauka i Wychowanie

Jak ubierać dziecko do przedszkola i co proponować do szkoły?

jak-ubierac-dziecko-do-przedszkola-i-co-proponowac-do-szkoly

Wysłanie dziecka do przedszkola lub do szkoły wiąże się z codziennym dylematem odnośnie tego, w co powinno się je ubrać. Jaki strój dla malucha będzie najwłaściwszy? Na co zwracać uwagę, gdy kompletujemy zestawy ubrań dla dzieci?

Jak przygotować dziecko do przedszkola i szkoły?

Zazwyczaj, gdy dzieci idą do przedszkola, a także przychodzi czas nauki w szkole, starasz się przywiązywać wagę do tego, jak jest ono ubrane, a także co ze sobą zabiera. Chodzi tu nie tylko o styl i wygląd, istotne są też kwestie organizacyjne. Ubranie to tylko część przygotowań szkolnych, na co jeszcze zwrócić uwagę, kiedy nasze dziecko idzie do szkoły, czytaj na www.Czasdladzieci.pl, ale i przedszkole pod tym względem często okazuje się niemałym wyzwaniem. Aby zapewnić komfort psychiczny sobie i wygodę maluchowi, najlepiej będzie przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Podstawą będzie tutaj wygoda. Ponieważ dzieci dużo się ruszają, ubrania nie mogą krępować ich ruchów i przeszkadzać. Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, aby szybko się nie zniszczyły. Oprócz standardowych bluzek i koszulek, a także spodni lub spódniczek (a także sukienek w przypadku dziewczynek), warto, aby dziecko zawsze miało także ze sobą bluzę. Nawet jeżeli w ciągu dnia jest bardzo ciepło, może się zdarzyć, że dziecku zrobi się chłodno, będzie miało więc czym się okryć.

pokrewne:  Co zrobić, żeby dziecko jadło – 5 sposobów na niejadka

Dobrze też postawić na ubiór warstwowy – łatwiej zdejmować jedną warstwę ubrań, niż całkowicie przebierać dziecko. W przedszkolu liczy się przede wszystkim komfort i wygoda – istotne będzie więc wybieranie strojów, które nie sprawią problemów maluchom i będą wspierać ich samodzielność. Guziczki, suwaczki, zapięcia na plecach, sznurowadła – to wszystko może przeszkadzać, a lepiej unikać nieprzyjemnych sytuacji, które mogą z tego wyniknąć.

Dziecko z zabawką

Jak ubrać dziecko do szkoły?

Dzieci w szkole charakteryzują się już znacznie większą samodzielnością i świadomością swojego wyglądu. Stroje powinny być więc wybierane starannie i warto zwracać uwagę na dopasowanie poszczególnych części garderoby. Dziewczynki z powodzeniem mogą zakładać sukienki, spódniczki oraz koszulki, także T-shirty. Do tego dochodzą sweterki, bluzy i narzutki, które mogą uchronić dziecko przed przechłodzeniem. Chłopcy dobrze czują się w dresowych spodniach, choć dżins też może być. T-shirty z ulubionymi postaciami i dresowe bluzy także się sprawdzają.

Oczywiście, im dziecko będzie starsze, tym będzie bardziej chciało podkreślić swoją indywidualność, jednak początkowe lata nauki mogą pozwolić w wyrobieniu odpowiedniego stylu i podejścia do ubioru. Szkoła to nie wybieg mody – nie ma konieczności ścigania się w tym, kto ma lepsze i droższe ubrania. Wygoda i skromność to podstawa, której należy się trzymać i wpajać dzieciom już od najmłodszych lat.

pokrewne:  Jak przygotować pokój noworodka? Co jest niezbędne, a co warto mieć?

Na co zwracać uwagę ubierając dziecko do przedszkola, szkoły?

Zostało to już kilkukrotnie podkreślone – wygoda i komfort dziecka będzie tu rzeczą najważniejszą. Nie moda i styl, ale wygoda. Oczywiście ładne ubrania, świadczą o tym, że zależy nam na dziecku i jego wyglądzie, ale nie powinny być one wyznacznikiem, zwłaszcza w momencie, gdy ubrania, szczególnie dla przedszkolaków, posiadają całe mnóstwo niepotrzebnych dodatków. Przedszkolaki dopiero uczą się samodzielności, więc ubrania, których nie mogą zdjąć i nie radzą sobie z ich zakładaniem, będą tylko wzmagać frustrację i rozpacz.

Stroje zawsze powinno się też dobierać pod względem pory roku i pamiętać o tym, że maluchy lubią się wybiegać i wyszaleć, zarówno w przedszkolach, jak i szkołach, nie wspominając już o ubrudzeniach i ewentualnych zniszczeniach ubranek. Czasem warto więc wybierać te, których niekoniecznie będzie nam potem szkoda.

0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*