Zabawa i Czas Wolny, Zdrowie dziecka

Jak długo powinien trwać zimowy spacer z niemowlakiem? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?

jak-dlugo-powinien-trwac-zimowy-spacer-z-niemowlakiem-jak-ubrac-niemowle-zima-na-spacer

Osoby, które po raz pierwszy zostały rodzicami, mają na początku tej drogi mnóstwo wątpliwości i dylematów. Nic dziwnego, w końcu bycie odpowiedzialnym za życie drugiego człowieka, zwłaszcza tak kruchego i bezbronnego to bardzo poważna rzecz. Na szczęście w sprawach, które nie dotyczą ważnych kwestii związanych np. ze zdrowiem dziecka, pomocy można szukać w internecie, gdzie znajduje się mnóstwo artykułów z praktycznymi poradami, takimi jak ten. Jeśli nie wiesz, jak powinno być ubrane niemowlę podczas spaceru, to mamy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje związane z tym tematem.

Jak ubrać niemowlę na zimowy spacer?

Często się słyszy, że małe dziecko powinno być ubrane tak samo ciepło jak dorosły lub mieć o jedną warstwę ubrań więcej od nas. W niektórych sytuacjach pewnie ma to zastosowanie, jednak dorośli ludzie bardzo różnie odbierają temperaturę, niektórzy przy niewielkim mrozie zakładają gruby kożuch, inni mogą cały rok chodzić w tej samej przejściowej kurtce. Niemowlę natomiast jest bardzo małe i delikatne na wszelkie zmiany temperatury, w związku z czym jego organizm szybko może ulec wychodzeniu.

pokrewne:  Jak się przygotować do zimowego spaceru z niemowlakiem? Co zabrać? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?

Mając na uwadze te różnice, należy odpowiedzialnie podejść do kwestii ubierania małego dziecka w ogóle. Jeśli chodzi o odpowiedni strój na spacer zimą, to niezbędne będą takie ubrania, jak: body z długim rękawem, rajstopki lub getry i skarpetki, pajac, szalik i czapeczka. Ostatnią warstwę stanowi zimowy kombinezon dziecięcy lub śpiworek do gondoli. Ubrania te nie mogą być obcisłe, żeby dziecko miało swobodę ruchów, inaczej będzie mu niewygodnie i trudno będzie mu się zagrzać.

Ile powinien trwać spacer z dzieckiem zimą?

Tutaj ciężko podać jednoznaczną odpowiedź. Bardzo dużo zależy od panujących warunków pogodowych, w końcu ostatnie zimy pokazały nam, że w grudniu, czy styczniu może być równie dobrze 12 stopni, co -10. Podstawowa zasada jest taka, że nie powinniśmy wychodzić z dzieckiem na zewnątrz, jeśli termometr pokazuje mniej niż -5 stopni Celsjusza. Spacer lepiej też odłożyć na inny dzień, jeśli pada deszcz, śnieg lub wieje bardzo silny wiatr. Ponadto trzeba mieć na względzie także wiek dziecka. Jeśli maluch ma mniej niż 2 miesiące, to nie powinniśmy z nim wychodzić na dłużej niż godzina dziennie. Później spacery można powoli wydłużać.

pokrewne:  Różowe mamy, czy "różowa" mama do dobry wzór dla dziecka, jakie ramy?

O czym warto pamiętać, idąc na spacer z niemowlakiem?

Będąc na spacerze z dzieckiem, musimy wiedzieć, że mogą nas spotkać bardzo różne sytuacje. Nie da się przygotować na każdą ewentualność, ale warto pamiętać o kilku kwestiach. Koniecznie trzeba pamiętać, żeby tuż przed wyjściem posmarować twarz dziecka kremem ochronnym oraz zmienić mu pieluszkę na świeżą. Warto zabrać ze sobą dodatkowy kocyk, smoczek i jakąś zabawkę, np. grzechotkę, którą maluch będzie mógł się zabawić w razie, gdyby się obudził podczas spaceru.

Jeśli karminy dziecko mlekiem modyfikowanym, to warto zabrać przygotowaną mieszankę w termobutelce. Nie zapominajmy także o sobie! Podczas spaceru na pewno miło będzie napić się ciepłej kawy lub herbaty z termosu.

1 Comments
Udostępnij

1 Comments

  1. morelka
    11 sierpnia 2022 at 12:16 pm

    U mnie będzie zimowy niemowlak i jestem zaskoczona, że nie powinnam wychodzić z dzieckiem na spacer, jeśli termometr pokazuje mniej niż -5 stopni Celsjusza. W krajach skandynawskich dzieci są na dworze w takie temperatury i nic złego im się nie dzieje…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*