Zabawa i Czas Wolny, Zdrowie dziecka

Grudniowe, styczniowe maluchy – jak ubrać niemowlę zimą na wyjście ze szpitala?

grudniowe-styczniowe-maluchy-jak-ubrac-niemowle-zima-na-wyjscie-ze-szpitala

Pierwsza w życiu podróż dziecka, a więc wyjście ze szpitala do domu, to bardzo ważny moment. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeśli nasze maleństwo przyszło na świat zimą. Zaledwie kilkudniowy maluch potrzebuje szczególnej ochrony przed zimnem, nawet jeśli na dworze będzie tylko przez krótką chwilę podczas transportu do i z samochodu.

Jak ubrać niemowlę na wyjście ze szpitala w grudniu i w styczniu?

Moment opuszczenia przez dziecko szpitala to jednocześnie pierwsze w życiu wyjście na zewnątrz. Kilkudniowe dziecko jest, jak wiadomo bardzo drobną istotką, a jego organizm bardzo szybko się wychładza i nagrzewa. Musimy mieć wobec tego na uwadze, aby żaden z tych skrajnych stanów mu nie zagroził. Rozwiązaniem jest ubranie dziecka na cebulkę. Ubranka, które powinniśmy przygotować, to:

  • body z długim rękawem,
  • rajstopy lub getry,
  • pajacyk z długim rękawem,
  • rękawiczki, czapka, szal lub komin, dodatkowe skarpetki,
  • zimowy kombinezon.

Oprócz odpowiednich ubrań należy pamiętać także o posmarowaniu twarzy dziecka kremem ochronnym, podobnie postąpić należy z całym jego ciałem.

pokrewne:  5 uniwersalnych ubrań, na których zbudujesz ciążową garderobę. Jak wyglądać modnie w ciąży tanim kosztem?

Obecnie część szpitali wymaga, aby rodzice zabierający niemowlę ze szpitala do domu mieli ze sobą fotelik samochodowy. Biorąc pod uwagę, że nie można przewozić w nim niemowlęcia ubranego w kurtkę ani kombinezon, najlepszym wyjściem będzie zakup specjalnego kombinezonu do fotelika samochodowego, który ma otwory na pasy i jest dzięki temu bezpieczny.

Jak ubrać małe dziecko na spacer zimą?

Kiedy już znajdziemy się w swoim domu i ochłoniemy trochę w nowej roli, przyjdzie czas, że zechcemy wybrać się z maleństwem na spacer. To, jak ubrać dziecko na spacer w grudniu, styczniu czy lutym jest równie ważne, jak podczas wyjścia ze szpitala. Zacznijmy od tego, że powinniśmy odczekać przynajmniej dwa tygodnie od momentu powrotu do domu i w tym czasie powoli przyzwyczajać dziecko wietrząc je przy otwartym oknie (oczywiście musi być przy tym ciepło ubrane).

Kiedy już minie odpowiedni czas, a temperatura na dworze nie spada poniżej -5 stopni Celsjusza, możemy wyjść na spacer. Jeśli chodzi o ubranka, to odpowiedni będzie taki sam zestaw, co przy wyjściu ze szpitala, z tym że lepszym rozwiązaniem od kombinezonu będzie zimowy śpiworek do wózka. Pierwszy spacer nie powinien trwać dłużej niż godzinę, nie powinniśmy wychodzić z dzieckiem też częściej niż raz w ciągu dnia. W przypadku, gdy na zewnątrz wieje silny wiatr lub pada śnieg, czy deszcz, lepiej odłożyć spacer aż pogoda się poprawi.

pokrewne:  Jak powiesić zdjęcia w pokoju dziecka bez ramek? Fotoobraz na płótnie, zdjęcia na sznurku na ścianie, co jeszcze?

Zimowe akcesoria dla niemowląt

Producenci ubrań oraz akcesoriów dla dzieci ciągle prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rzeczy. Robiąc zakupy, warto podejść do wszelkich nowości z dystansem, jednak trzeba uczciwie przyznać, że bez pewnych akcesoriów ani rusz. Wychodząc na spacer zimą, dobrze mieć przygotowany dodatkowy kocyk na wypadek, gdybyśmy zauważyli, że nasz niemowlak jednak marznie. Dobrym pomysłem jest też zakup termofora dla dzieci z pestkami wiśni, który można zagrzać i włożyć do śpiworka, aby dodatkowo grzał maleństwo. Jeśli karmimy dziecko mlekiem modyfikowanym, to możemy zabrać ze sobą przygotowaną mieszankę w termobutelce.

0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*