Rozrywka i Kultura, Zabawa i Czas Wolny

Filmy dla dzieci. Jaki film obejrzeć z dzieckiem?

filmy-dla-dzieci-jaki-film-obejrzec-z-dzieckiem

Wybór filmu, który spodoba się dziecku, może być trudny dla kogoś nieobeznanego w temacie. Czy wybrać coś z nowości, czy raczej lepiej postawić na klasykę? Który film spodoba się dziecku, a przy tym nie zanudzi rodzica, gdy w grę wchodzi wspólny seans? Oto kilka naszych propozycji. Ale zanim do nich przejdziemy, mamy wskazówkę, gdzie możesz je obejrzeć.  Filmy dla dzieci online to serwisy typu VOD jak player.pl, które umożliwiają dostęp do ulubionych produkcji zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę lub twoim dzieciom się nudzi.

Toy Story

Niejedno dziecko jest przekonane, że jego zabawki tak naprawdę żyją. „Toy Story” będzie dodatkową pożywką dla wyobraźni, pokazując, czym mogą się one zajmować, gdy nikt nie patrzy. Przygody ekranowych zabawek pochłoną dziecko bez reszty, a oprócz tego film ten, i to zarówno pierwsza część jak i dwie kontynuacje, porusza ważne tematy. Dzieci oczaruje akcja i humor, a my, dorośli, z pewnością docenimy głębsze aspekty trylogii, na przykład komentarz do przemijania i radzenia sobie z zachodzącymi w życiu zmianami.

pokrewne:  Akcesoria do fotelika samochodowego. Co warto mieć ze sobą w podróży z dzieckiem?

Zaplątani

Jedna z najładniejszych filmowych baśni tego wieku. Wytwórnia Disneya powróciła tym filmem do tego, z czego była kiedyś znana najbardziej – przenoszenia klasycznych baśni na kinowy ekran w sposób ciekawy i poruszający tak dla dzieci, jak i ich rodziców.

„Zaplątani” to film oparty na znanej opowieści o Roszpunce, uwięzionej w wieży królewnie o niezwykle długich włosach. W tej wersji historia oparta jest przede wszystkim na jej relacjach z szelmowskim złodziejaszkiem Flynnem (choć jego prawdziwe imię, jak się okaże, brzmi inaczej). Ich interakcje są naprawdę zabawne, ale i wzruszające, kiedy trzeba. Mamy tu wiele przygód, tony świetnego humoru i całkiem chwytliwe piosenki. Ale cały show kradnie i tak koń Maksimus.

Babe – świnka z klasą

Większość dzieci kocha zwierzątka i z prawdziwym zachwytem ogląda też o nich filmy. Jednym z tych, które bez wątpienia warto im puścić, jest właśnie „Babe”, historia małej świnki, która postanawia zostać… psem pasterskim.

Dla dorosłych pewnie zaskoczeniem będzie, że za scenariusz odpowiada tu Goerge Miller, twórca słynnej i, jak by nie było, dość brutalnej serii „Mad Max”, rozgrywającej się w postapokaliptycznym świecie. O dziwo, okazuje się, że całkiem dobrze odnalazł się on w kinie familijnym. Świnka i inne zwierzaczki są urocze, ich historia wciągnie dzieci bez reszty, a i dorośli nie powinni narzekać na nudę.

pokrewne:  Kiedy i jak zacząć uczyć dziecko jazdy na łyżwach?

Jak wytresować smoka

Jest wiele filmów opowiadających o przyjaźni dzieci ze zwierzętami. „Jak wytresować smoka” jest w tym gronie pozycją szczególną, mówi bowiem o przyjaźni młodego wikinga ze smokiem. Opowieść ta przekazuje dzieciom ważną lekcję, że nie należy sądzić nikogo po pozorach. Relacje wikinga Czkawki i smoka Szczerbatka są przedstawione w iście ujmujący sposób. Na uwagę zasługuje tez wyjątkowo piękna muzyka. Także humor, którego jest tu sporo, powinien utrafić w gusta tak małych jak i dużych widzów.

Harry Potter

Powody, dla których ta seria filmowa, jak i książkowa, zyskała taką popularność, nietrudno odgadnąć. Szkoła magii i czarodziejstwa została ukazana w niezwykle ciekawy sposób (niejedno dziecko z pewnością samo chciałoby się w takiej uczyć), a fabuła sama w sobie jest pełna tajemnic i zagadek, których rozwiązania często są bardzo zaskakujące. A oprócz tego ma to wszystko cechy klasycznych opowieści o walce dobra ze złem.

2 Comments
Udostępnij

2 Comments

  1. Amel
    13 lutego 2019 at 10:49 pm

    Powiem szczerze, że zawsze wydawało mi się, że Harry Potter jest bajką dla starszych dzieci, ale byłam w wielkim błędzie… Mój 5-letni syn jest najwierniejszym fanem Harrego!

  2. mlodamama
    25 lutego 2019 at 7:51 pm

    To całkiem fajne propozycje. Toy Story pamiętam jeszcze z własnego dzieciństwa.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*