Zabawa i Czas Wolny, Zdrowie dziecka

Akcesoria do fotelika samochodowego. Co warto mieć ze sobą w podróży z dzieckiem?

akcesoria-do-fotelika-samochodowego-co-warto-miec-ze-soba-w-podrozy-z-dzieckiem

Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży, niezwykle istotne jest posiadanie odpowiednio dostosowanego fotelika samochodowego. Równie ważne jest dopasowanie do niego właściwych akcesoriów, które nie tylko zapewnią większą ochronę, ale i zagwarantują wygodę w przypadku dłuższych tras. Jakie akcesoria do fotelik samochodowego warto mieć?

Jakie akcesoria do fotelika samochodowego wybrać?

Kupując fotelik samochodowy powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na takie aspekty jak bezpieczeństwo, przeznaczenie, czy certyfikaty, które rzecz jasna są dla nas niezbędne. Równie ważne będą także akcesoria często dołączane do fotelików w zestawie, których zadaniem jest poprawienie komfortu jazdy zarówno dziecka, jak i rodziców. Do wyboru mamy więc takie akcesoria jak nakładki na fotelik, maty ochronne, osłonki przeciwdeszczowe/przeciwsłoneczne, ochraniacze na pasy czy inne mniej czy bardziej praktyczne dodatki. Dlaczego mogą być one przydatne?

pokrewne:  Kiedy zdecydować się na rozwód, a kiedy na separację?

Do czego służy nakładka na fotelik i mata ochronna?

To jedne z podstawowych akcesoriów, o których powinniśmy pamiętać przy zakupie fotelika samochodowego dla dziecka. Rolą nakładki jest ochrona tapicerki przed przetarciem, zgnieceniem czy przemoczeniem, dlatego powinna być zarówno miękka, jak i wodoodporna. Pozwoli na zachowanie czystości, szczególnie na początku, gdy dziecko dopiero uczy się ją zachowywać.

Zadanie maty ochronnej jest podobne, z tą różnicą, że chroni siedzenie fotela samochodowego, a także zapewnia stabilność samego fotelika dzięki właściwościom antypoślizgowym. Jeżeli dodatkowo posiada kieszonki na różne drobiazgi, zyskuje przez to dodatkowe praktyczne zastosowanie.

Można też zdecydować się na letni pokrowiec. Po pierwsze dziecko dzięki niemu mniej się poci, a po drugie o wiele łatwiej jest go wyprać, niż samą tapicerkę fotelika, co jest po prostu praktyczniejszym rozwiązaniem.

Jakie osłonki przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe do fotelika samochodowego?

Będąc w podróży możemy mieć styczność z różnymi warunkami atmosferycznymi. Gdy dziecko siedzi w aucie, może być narażone przede wszystkim na zbytnie nagrzanie i oślepienie przez słońce. Przydatne będą tu osłonki przeciwsłoneczne lub zastosowanie rolet przeciwsłonecznych. Pierwsze z nich montowane jest do fotelika, dzięki czemu chroni dziecko i z boku i z góry. Osłonkę, jak i roletę można także zamontować na szybie samochodu. Przy tej okazji warto pomyśleć o moskitierze – jest lekka, łatwa w praniu i montażu, a jej posiadanie chroni dziecko przed atakiem owadów. Przydatna szczególnie latem.

pokrewne:  Spacer w chuście czy w wózku? Jak ubrać niemowlę zimą na spacer?

Równie przydatna może być osłonka przeciwdeszczowa, szczególnie gdy fotelik pełni rolę także nosidełka. Dzięki temu chronimy dziecko nie tylko przed deszczem, ale i wiatrem.

Po co ochraniacz na pas samochodowy? Jakie zabawki do samochodu?

Ochraniacze na pasy mają przede wszystkich chronić dziecko przed poparzeniami i otarciami, które mogą powstać w czasie podróży. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, trzeba więc ją chronić w miarę możliwości. Na rynku dostępne są ochraniacze w różne wzory, a także dodatkowymi zabawkami i maskotkami.

Podróż może być nużąca i choć my jako dorośli dobrze sobie z tym radzimy, dzieci już niekoniecznie. Żeby uatrakcyjnić czas, warto postarać się o zestaw zabawek, które mogą być doczepione do fotelika czy nosidełka z mocowaniem na ich łuku bądź do zagłówka siedzenia. Dostępne są także blaty z zabawkami, które są formą interaktywnego panelu, co pozwala na zaangażowanie się w zabawę.

Jakie jeszcze akcesoria do fotelika mogą być przydatne?

Wybór akcesoriów do fotelika samochodowego jest zdecydowanie większy. Z często wymienianych będących mniej czy bardziej przydatnych, to choćby śpiworek dla dziecka albo pokrowiec na nóżki, które przydatne są szczególnie w okresie zimowym. Ciekawym dodatkiem może być także uchwyt na butelkę czy kubek, dzięki czemu dziecko będzie miało dostęp do picia w razie potrzeby. Często wykorzystywane są także różnego rodzaju organizery, które szczególnie przydają się rodzicom. Można w nich chować akcesoria dziecięce, zabawki, jedzenie i mieć do nich łatwy dostęp. Zazwyczaj montuje się je na oparciu fotela samochodowego czy na podłokietniku.

pokrewne:  Jak podróżować z dzieckiem?
0 Comments
Udostępnij

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked*